www.bip.gov.plBiuletyn Informacji Publicznej
  Biuletyn Informacji Publicznej
   
   Strona Glówna BIP / INFORMACJE / Aktualności  

2009-11-05 19:30:19
SPEKTAKL GOŚCINNY w dniu 23.11.2009 godz. 19.00
Teatr Gościnny zaprasza na:
Stend up comedy
"To nie jest kraj dla wielkich ludzi
Czyli ilu ludzi mieści się w jednym Polaku?"

w wykonaniu RAFAŁA RUTKOWSKIEGO

One-man show jest zbiorem przezabawnych skeczy, w których pojawiają się najróżniejsze postaci – ksiądz udzielający ślubu byłej ukochanej, żołnierz gej, blondynka u ginekologa… Wszystko w wykonaniu jednego aktora, wywołuje na widowni salwy śmiechu…

Z recenzji:
(...) Aktor Teatru Montownia i autor tekstu Michał Walczak tworzą polską stand-up comedy od zera. Efekt jest porażający. Przede wszystkim Walczak (jeden z najlepszych dramaturgów młodego pokolenia) is back. Skecze o zakompleksionym księdzu udzielającym ślub ukochanej, wojskowym teście na geja czy prywatnym, ekskluzywnym przedszkolu dla dzieci "wiecie kogo" to polskie szaleństwo w pigułce. Rutkowski zdolny zmiąć, wygiąć i wywrócić swoją twarz na wszelkie sposoby doprowadza publiczność do spazmów. (...)
"Joanna Derkaczew poleca i odradza"
Joanna Derkaczew, Gazeta Wyborcza nr 267/15-16-11-2008 - Wysokie Obcasy
(...) Rutkowski oscyluje między prywatnością a graną postacią, budując trudną, bo z natury rzeczy niestabilną, proteuszową formę aktorskiego popisu. I jest w tym po prostu dobry. Można nie cenić stand-up comedy jako trywialnego wykwitu kultury popularnej. Ale nie można nie docenić aktora, który ten niski gatunek przedstawia z wysokiej klasy talentem.» (...)
"Śmiech z wysokiej klasy talentem",
Janusz Majcherek - Gazeta Wyborcza Stołeczna, 03-11-2008
POWRÓT  
Panel administracyjny